BLOG

Facebook z nową szatą graficzną już 30 marca!

09.03.2013 r.
14:00
Facebook z nową szatą graficzną już 30 marca!
Facebook w wersji jeszcze bardziej minimalistycznej niż do tej pory? Jak się okazuje, jest to możliwe, nadciąga wersja przeniesiona żywcem z aplikacji tabletowych. Autorzy nowej grafiki wyraźnie uznali, że to do czego przyzwyczaili się stali bywalcy należy poprzestawiać. Kojarzy mi się to z półkami w supermarketach i chwytami reklamowymi w stylu - "przyzwyczaiłeś się do tego, że piwo stoi w tym miejscu, to teraz postawimy tutaj chipsy - na pewno je weźmiesz, a przy okazji szukania piwa, w Twoim koszyku wyląduje jeszcze kila zbędnych artykułów".

I tak na stronie głównej na próżno nam szukać lewego, lekkiego w odbiorze menu - za to dostaliśmy od grafików czarnego "topora" znanego z wersji tabletowych. Mam nadzieję, że przynajmniej jak na tabletach - będzie go można chować i wyciągać w dowolnym momencie - aby nie rzucał się w oczy.Poniżej omawiany właśnie czarny pasek, na którym znajdziemy swoje aplikacje, strony, gry w które aktualnie gramy oraz znajomych z którymi aktualnie rozmawiamy.Również obszary powiadomień zmieniły swoje miejsce - z lewej strony powędrowały na prawą.
Znaczne zmiany, nie tylko graficzne, przeszła zakładka znajomi. Wszystkie znajomości posortowane zostaną chronologicznie, co znaczy tyle, że znajomi posortują nam się od dodanego najdawniej, do tego "poznanego" dzisiaj. Algorytm Facebook'a nadal będzie szukał nam przyjaciół wśród milionów osób, a także proponował, do których grup pasujemy.Nowością jest również zakładka "Following" - śledzeni. Na podstronie znajdziemy wszystkie informacje z aktualnie śledzonych profili, a także podsunięte na tacy zostaną nam propozycje profili do śledznenia. Wystarczy tylko "polubić".Zdjęcia - tutaj zmiana najbardziej na plus. Większe zdjęcia dopasowane do dzisiejszych monitorów, losowe zdjecie w nagłówku podstrony, możliwość szybkiego ustawienia zdjęcia profilowego, nagłówka, oraz dodania nowych fotografii - wszystko w jednym miejscu.Gry - standardowo jak poprzednie podstrony, najnowsze informacje dotyczące dokonań znajomych oraz naszych, propozycje nowych gier - furrory nie robi.Muzyka - Facebook prawdopodobnie nadal nie będzie miał możliwości wrzucania swojej muzyki na profil (tego ewidentnie brakuje), ale będziemy mogli jak dotąd szybko wyświetlić informacje o swoich ulubionych muzykach, zobaczyć czego słuchają znajomi na Spotify oraz sami pochwalić się swoimi muzycznymi pasjami.Grupy - Wyświetla wszystkie grupy do których dołączyłeś, proponuje noweBliski znajomy - możliwość szybkiego wysyłania postów tylko do grupy bliskich znajomychDalsi znajomi - zakładka w zasadzie nie mającego najmniejszego sensu, bo kogo obchodzą dalsi znajomi, którzy nie bywają na Facebooku?Facebook się zmienia, bo zmieniać sie musi. Dla niektórych serwis zaczyna sie powoli nudzić, a wiadomo, jak nie ma pomysłu na nowe funkcje do gry wkraczają graficy, którzy zaczynają odgrzewać stare kotlety i podawać jako świeżyzne. Część ludzi to kupi, jednak jak dla mnie jest to tylko mydlenie oczu. Na szczęście nie należę do grupy sfrustrowanych ludzi, którym Facebook się przejadł - czekam na te zmiany z nadzieją, że są tylko początkiem odświeżania największego serwisu społecznościowego.

Tagi: facebook,grafika,programowanie,zmiany
Czytane: 161311 razy

comments powered by Disqus